رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی PANEL RADIATOR

رادیاتور پنلی به صورت یکپارچه از ورق فولادی به ضخامت 1 تا 1.25میلی متر به روش جوشکاری تولید می شود.رادیاتور پنلی به عنوان سیستم گرمایش در محیط های اداری،تجاری،مسکونی، هتل ها و ... کاربرد فراوان دارد.رادیاتور پنلی سازگار با انواع سیستم های موتورخانه مرکزی و پکیج های دیواری و زمینی است.

رادیاتورهای پنلی طبق استاندارد EN10130 ورق های فولادی رولی سرد برای کشش و فرم دهی، طراحی و تولید می شوند.ظرفیت حرارتی رادیاتور پنلی باید طبق استاندارد EN442 مطرح شوند که مربوط به حرارت خروجی و افت فشار آب در رادیاتور است. در تولید رادیاتور پنلی پس از فرم دهی و برشکاری ورق های فولادی را به یکدیگر جوش می دهند تا یک پنل P با قابلیت انتقال حرارت و دارای مجاری عبور آب شکل گیرد.

بر روی پنل تولید شده برای انتقال حرارت می توان از ورق های فولادی نازک تر 0.4 میلی متر که طبق اصول خاص به صورت چین دار تولید می شود، به عنوان کنوکتور; K برای ایجاد سطح انتقال حرارت بیشتر استفاده نمود.

رادیاتور های پنلی بعد از فرم دهی ، برشکاری ،جوشکاری ،شستشو و چربی زدایی شده و سپس به وسیله مواد فسفاته روی پوشانیده می شود.که این لایه علاوه بر ایجاد دوام بالاتر رادیاتور سبب جذب بهتر رنگ بر روی بدنه فلزی می گردد.

بدنه فلزی رادیاتور پنلی توسط پوشش نهایی رنگ پودری الکترواستاتیک RAL9016 سفید پوشانده می شود.

RAL یک سیستم کدگزاری جهانی برای رنگ های پوششی است که برای شناسایی نوع و گرید رنگ درصنعت تجهیزات ساختمانی و ترافیکی است.

رادیاتور پنلی در دو نوع کاربرد معمولی و بهداشتی تولید می شود.نوع بهداشتی رادیاتور های پنلی بدون کنوکتور هستند چرا که رادیاتور های بهداشتی که در مکان هایی مانند بیمارستان ها ،آزمایشگاه ها، مهدکودک ها و... استفاده می شوند باید قابلیت نظافت آسان داشته باشد.

انواع مدل های رادیاتور پنلی فولادی

مدل های بهداشتی رادیاتور پنلی شامل PPP-PP-P تک پانل ، دو پانل و سه پانل بدون کنوکتور هستند.مدل های معمول رادیاتور پنلی شامل مدل PK یک پانل و یک کنوکتور ،PKP دو پانل و یک کنوکتور ،PKKP دو پانل و دو کنوکتور و PKKP KP سه پانل سه کنوکتور و مدل PKKPKKP سه پانل و چهار کنوکتور می باشد.

رادیاتور های پنلی در آکس های مختلف بنا به استاندارد کشورهای مختلف تولید و عرضه می شوند.استاندارد آکس رادیاتور در ایران 50 سانتی متر است که بنا به سفارش از آکس 30 تا 90 سانتی متر نیز تولید می شود.

طول رادیاتور پنلی از 40 تا 300 سانتی متر میتواند باشد که به طور معمول تا طول 180 سانتی متر تولید می شوند و در طول های بزرگتر باید سفارش تولید شود.

اصول ساخت رادیاتور پنلی

در ساخت رادیاتور پنلی هر چه فاصله بین ورق های جوش شده برای تولید پلیت ،کمتر باشد و هرچه حجم آبگیری پلیت رادیاتور کمتر باشد راندمان رادیاتور بالاتر است . چرا که درصد بیشتری از آب عبوری امکان تماس با بدنه و انتقال حرارت را پیدا می کنند.

در ساخت رادیاتور پنلی، کنوکتورها باید روی مسیرهای عبور آب جوشکاری شونده تا بتوانند حرارت بیشتری را منتقل کنند.

مزیت رادیاتور پنلی به رادیاتور آلومینیومی پره ای

رادیاتور آلومینیومی در کارکرد با پکیج های دیواری یا زمینی که مبدل ان ها از جنس مس است دچار هوا گرفتگی مکرر می شوند چرا که آب عبوری از رادیاتور آلومینیومی و مبدل مسی واکنش شیمیایی نشان داده و تولید گاز هیدروژن می کند. گاز هیدروژن اشتعال زا است.

رادیاتور پنلی در بعضی مدل ها امکان استفاده از دو طرف رادیاتور را دارا می باشد و بست های این نوع رادیاتور از بالا و پایین رادیاتور را مهار می کند که در صورت آسیب دیدگی و یا رنگ پریدگی و کثیفی می توان از سمت دیگر رادیاتور بهره برد.

رادیاتور های پنلی به دلیل سطح یکنواخت تولید گرمایش و حرکت کمتر هوا در پشت رادیاتور کمتر از رادیاتور های پره ای دیوارها را کثیف می کنند. رادیاتور پنلی به نسبت رادیاتور آلومینیومی دارای مقاومت فیزیکی بیشتر است.

معایب رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی دارای وزن سنگینی است به طوری که روی دیوارهای کاذب یا دیوارهای با ضخامت کمتر قابلیت نصب ندارد و در صورت نصب در اینچنین مکان هایی باید از پایه های کمکی زمینی استفاده شود.

رادیاتور های پنلی دارای مقاومت بسیار بالا در برار زنگ زدگی هستند اما در صورت بروز نشتی امکان تعمیرات و یا تعویض آن قسمت نیست و باید به کل تعویض شوند، در صورتی که در رادیاتور های آلومینیومی ،امکان تعویض پره معیوب وجود دارد.

ضخامت رادیاتور پنلی به نسبت ظرفیت در نوع کنوکتور دار بالاست (10 سانتی مترو در بعضی برندها 6سانتی متر است)،که با فاصله ای که برای نصب، از دیوار میگیرد درحدود 15 سانتی مترفاصله نهایی آن از دیوار خواهد بود .

بیشتر
حذف همه
(نمایش 40 - 1 محصول از 438)
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 10
 • 11
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 10
 • 11