مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/07/12 ساعت 11:29

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت  ZILMET PLATE HEAT EXCHANGER 

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت در دو نوع واشر دار  GASKET TYPE و جوشی  BRAZED TYPE تولید می شود. پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت از ورق های تیتانیوم یا استنلس استیل 316 با ضخامت 0.5 میلی متر و مقاوم در برابر خوردگی تولید می شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت

کاربری مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت

مبدل حرارتی زیلمت با توجه به راندمان بالای 90 درصد، در تولید آبگرم مصرفی، جداسازی مدارهای حرارتی، سیستم های حرارت مرکزی، بازیابی گرما، صنایع غذایی و لبنی، ماشین آلات صنعتی، استخر های شنا، سیستم های خورشیدی، آب دریا و آبزی پروری کاربرد دارند. 

مبدل حرارتی گسکتی زیلمت

واشرهای به کار رفته در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار زیلمت از نوع EPDM و یا NBR هستند که به صورت چسبدار روی صفحات قرار گرفته  و صفحات را به یکدیگر متصل می کنند.

تحمل دمایی در واشرهای EPDM بالاتر از از واشرهای NBR است. تحمل دمای مبدل حرارتی صفحه ای گسکتی زیلمت در نوع EPDM تا 140 درجه و در نوع NBR تا 110 درجه سانتی گراد است.

تحمل فشار در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار زیلمت نسبت به مدل و نوع درخواستی از 10 الی 16 بار متفاوت است.

فریم های نگهدارنده صفحات مبدل حرارت از نوع فولادی با ضخامت مناسب ظرفیت دستگاه هستند که به رنگ آبی برای مبدل با صفحات تیتانیومی و رنگ نقره ای برای مبدل با صفحات استنلس استیل می باشد. 

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت جوشی

تحمل فشار در مبدل صفحه ای زیلمت جوشی در مدل های با ظرفیت پایین تر تا 10 بار و در ظرفیت های بالاتر تا 30 بار می باشد.

تحمل دما در مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت در مدل های با ظرفیت پایین تر از 10- تا 120 درجه سانتی گراد و در ظرفیت های بالاتر از 50- تا 200 درجه سانتی گراد است.

تمامی مدل های مبدل حرارتی زیلمت جوشی که موجود و قابل عرضه هستند دارای اتصال رزه ای با دنده بیرون و به حالت MALE هستند.

مدل های قابل ارائه مبدل حرارتی زیلمت صفحه ای از نوع  ZB با توان حرارتی 20.000 تا 175.000 کیلوکالری بر ساعت و با دبی 400 تا 3500 لیتر بر ساعت می باشند که در صورت نیاز می توان دو یا چند دستگاه از مبدل را به صورت پارالل استفاده کرد. 

نصب و راه اندازی مبدل حرارتی زیلمت

در نصب مبدل حرارتی زیلمت باید به مسیرها و اتصالات ورودی و خروجی دقت شود چرا که در بعضی مدل ها ورودی و خروجی ها به صورت ضربدری طراحی شده است.

اتصال ورودی و خروجی مبدل در دو مدار باید مخالف یکدیگر باشند تا بتوان جریان COUNTER CURENT را حاصل نمود تا از حداکثر راندمان بهره برد.

در کاربری تولید آبگرم مصرفی میتوان به دلیل عبور روزانه تعداد زیادی آب از مدار باید در مسیر ورود آب شهر از سختی گیر مغناطیسی و سه راهی صافی استفاده کرد تا بتوان رسوب گیری مبدل را به تاخیر انداخت.

جهت سرویس ادواری و اسید شویی باید امکان باز و بست راحت مبدل از مدار لوله کشی را فراهم کرد و یا اینکه اتصالات اسیدشویی مناسب را در هنگام نصب و راه اندازی روی مسیر ها تعبیه کرد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 12 - 1 محصول از 12)